La Nuit de l’Homme گاسپار نوئه

پوستر Climax گاسپار نوئه
معرفی فیلم کلایمکس گاسپار نوئه
بهمن 12, 1397
لوکس اترنا گاسپار نوئه
لوکس اترنا گاسپار نوئه
اردیبهشت 13, 1398
نمایش همه

La Nuit de l’Homme گاسپار نوئه

La Nuit de l'Homme گاسپار نوئه

La Nuit de l'Homme گاسپار نوئه

La Nuit de l’Homme گاسپار نوئه
5 (100%) 1 رای

شبِ مَرد (La Nuit de l’Homme) نام تیزری تبلیغاتی ست که گاسپار نوئه برای شرکت مشهور آرایشی بهداشتی ایو سن لوران (La nuit de L’Homme) در سال 2009 ساخته. در این تیزر ونسان کسل (Vincent Cassel)، بازیگر مشهور فرانسوی نیز حضور دارد.

تیزر La Nuit de l’Homme گاسپار نوئه

زمان تیزر La Nuit de l’Homme گاسپار نوئه تنها 20 ثانیه است، و کاملن سیاه سفید فیلمبرداری شده. فیلمبرداری این تیزر در دو شب به پایان رسید، و بعد در 5 مارس سال 2009 اکران شد.
La Nuit de l'Homme گاسپار نوئه

La Nuit de l’Homme گاسپار نوئه

در تیزر La Nuit de l’Homme گاسپار نوئه، ونسان کسل را می بینیم در حالی که از راه پله ای شلوغ (ظاهرن در یک مهمانی لوکس) پایین می آید. زنانی که ونسان کسل از کنارشان رد می شود عطری که او زده را بو می کشند و از خود بی خود می شوند، به طوری که به او می چسبند و می مالندش. او در آخر وقفه یی می کند، مستقیم به دوربین خیره می شود، و نگاه معنا داری می کند (یعنی بله، اگه می خواید مثل من خفن باشید باید به خودتون عطر La Nuit de l’Homme یک میلیون تومنی بزنید!).
 
در ادامه، در پست اینستاگرام گرفته شده از پیجمان می توانید تیزر La Nuit de l’Homme به همراه تعدادی از تصاویر پشت صحنه ی فیلمبرداری آن را ببینید:
 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sinarium | تیشرت فیلم و سینما (@sinarium.ir) on

نقدی بر تیزر La Nuit de l’Homme گاسپار نوئه

شاید کمتر کسی یک تیزر تبلیغاتی 20 ثانیه یی را آنقدر جدی بگیرد که بخواهد راجع به آن نقد بنویسد. اما جا دارد اینجا برای اولین بار به نکته ای منفی راجع به این اثر از گاسپار نوئه اشاره کنیم. La Nuit de l’Homme گاسپار نوئه یک تیزر کاملن معمولی و تکراری ست. یعنی مطابق پیش فرضی ست که مخاطب می تواند از تبلیغ یک داشته باشد.
 
از دید فمینیستی هم به این تیزر نقد وارد است. مردی رد می شود و زنان به او می چسبند و دست مالی اش می کنند. اما فقط تصور کنید یک زن جای این مرد را بگیرد و مردان به او بچسبند و دستمالی اش کنند. آن وقت با یک تیزر جذاب و سککسی رو به رو نبودیم، با یک جور نمایش وقیحانه از تجاوز رو به رو می شدیم!
 
چنین موضوعی شاید برای همه مهم نباشد، اما باید به این فکر کنیم که برای ما چطور مسئله ای که اگر برای یک زن اتفاق بیوفتد وقیحانه به نظر می رسد، وقتی برای یک مرد اتفاق می افتد جذاب و سکسی به نظر می آید؟! اگر این موضوع برای ما عادی و ساده ست، پس شاید می بایست اصول فکری مان را مورد بررسی مجدد قرار دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *